Zázračná cibule


Cibule není jen základní surovinou do mnoha jídel, ale je to také nejrozšířenějším přírodním léčivem. Cibule obsahuje fluor, sodík, draslík, železo a vápník. Tyto účinné látky posilují naší imunitu a zabvují nás nežádoucích škodlivin. Jedná se o léčivku, která si dovede poradit s nejrůznějšími neduhy i lehkými i závažnějšími nemoci.

cibule_lecive_ucinky

Blahodárně působí na

Dýchací cesty, nachlazení a kašel

jak ucítíte první náznaky nachlazení, nebo potíže s dýchacím ústrojím dejte si cibuli. Nejvhodnější je cibule čerstvá, ale to zvládne jen málokdo z nás. Můžete si připravit cibulový čaj, zalitím nakrájené cibule horkou vodou a dosladit medem. Můžete si udělat cibulové kapky jednoduše nakrájíme cibuki dáme do misky, kam přidáme lžíci medu, nebo cukru, zatížíme další menší miskou do které vložíme sklenici s vodou, tlak mezi miskami urychlí proceduru a kapky se vytvoří už třeba za hodinu. Scedíme a můžeme podávat třikrát za den. Pokud si dáte do místnosti ve které trávíte čas i neloupanou cibuli na misku ochrání vás to před chřipkou.
Regulace krevního tlaku

Nakrájíme dvě cibule, dva citrony, 40 g česneku a 20 g křenu. Vše dáme do hrnce a vaříme za občasného mícháni přiveďte k varu, povařte na mírném ohni asi 15 minut, nechte zchladit a proceduru opakujte po dobu dvou týdnů vždy jednou denně 15 minut macerujte. Po dvou týdnech sceďte a podáváme dvakrát denně jednu lžíci.

Zánět středního ucha

Kapáme do ucha cibulovou šťávu, případně můžeme šťávu nalít na vatu a vložit do ucha

Zažívací ústrojí a bolesti břicha

Běžně konzumovaná cibule nám reguluje celkové zažívací ústrojí. a to i ve vařeném stavu. Pokud máte pocit, že cibuli jíte málo, připravte si třeba cibulový čaj.
Hemeroidy

Na toto onemocnění můžete používat šťávu z cibule, nebo si připravit mast z rozmixované cibule a mrkve provaříme v sádle, scedíme a mažeme dle potřeby

Bradavice

Potíráme bradavici cibulí, kterou naložíme do cukru jako u dýchacích problémů. Aplikujte 2 – 3 za den, je dost možné že bradavice zcela vyléčíte.

cibule_zdravi

Léčivka zvaná cibule je prokazatelně jedním z předně důležitých pilířů našeho zdraví a jen velice ztěžka překonaná jinou zeleninou.