Čaj z citronové trávy


Budeme potřebovat

  • citronovou trávu ( čerstvou, nebo sušenou)
  • horkou vodu ( asi 85 stupňů )

Libovolně můžeme do čaje přidat další bylinky, skvěle se hodí máta a šalvěj

Příprava

Jednoduše zalijeme citronovou trávu horkou vodou, přikryjeme a necháme asi 10 minut louhovat a pijeme. Na šálek použijte asi půl lžičky drcené trávy, nebo 4 stonky sušené. Nálev můžete přelít až třikrát. Pokud používáte sušenou citronelu, nemusíte čaj cedit, bude vypadat hezky v hrníčku, stonek delší citronely můžete použít jako míchátko.  Jako léčebnou kůru podávejte třikrát denně po dobu pěti týdnů, pak na týden vynechte a můžete nasadit znovu.

caj_z_citronove_travy_navod_pouziti

 

Upozornění

V těhotenství a během kojení se čaji z citronové trávy podobně jako u ostatních bylinek raději vyhněte, nebo alespoň omezte množství. Citronová tráva může u těhotných žen stimulovat děložní stahy. Vliv na novorozence u citronové trávy zatím nebyl studován, proto buďte opatrní i při kojení.

Další bylinky, které nejsou vhodné pro těhotné ženy jsou: heřmánek, kostival, rozmarýn, anýz, hřebíček a šalvěj. Během těhotenství a kojení se rozhodně poraďte se svým lékařem jaké bylinky jsou možné používat.

citronova_trava_navod_a_pouziti_tehotne

Jiné negativní účinky a kontraindikace na citronovou trávu nebyly zatím potvrzeny. Obecně citronela působí velice blahodárně na organismus i imunitu. Více o blahodárných účincích se můžete dočíst na stránce Lékařské využití.